Дедо Мраз измами стотина детски насмевки во Младинскиот парк

Со детски џагор и празнична еуфорија децата од осум општински основни училишта и од детската градинката „Димче Мирчев“ денес во Младинскиот парк го пречекаа Дедо Мраз и неговата придружничка Мразулка.

Повеќе...

Општина Велес сертифицирана за ISO 9001:2015

На 27 декември годинава, Општина Велес го доби сертификатот за воведен меѓународен  стандард за управување со квалитет ISO 9001:2015 во областа на услугите во локалната самоуправа.

Повеќе...

Во пресрет на празниците Коцевски меѓу лицата со посебни потреби

Денес градоначалникот Коцевски им ја честита Новата година и им подели новогодишни пакетчиња на корисниците на Дневниот Центар за лица со посебни потреби што функционира при Меѓуопштинскиот Центар за социјална работа.

Повеќе...

Музиката за душа ги освои велешани – Новогодишно-божиќен гала концерт

Со громогласен аплауз и многу емоции велешката публика вечерва во преполната сала на Народниот театар „Јордан Хаџи Константинов -Џинот“ ги награди уметниците на Македонската опера и балет.

Повеќе...

Нови стратегии и стандарди за подобри услуги кон граѓаните

На прес конференцијата одржана на 21 декември годинава, градоначалникот Аце Коцевски информираше за изработката на нови стратегии и воведување на нови стандарди за подобри услуги кон граѓаните.

Повеќе...